| AlexSalling a întrebat:

Bună seara. Aș avea o întrebare, Oxacilina se eliberează cu sau fără rețetă medicală? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marbea a răspuns:

Orice antibiotic se elibereaza doar cu reteta. La urgenta farmaciile dau 2-3 capsule fara reteta dar nu mai mult.

| AlexSalling explică (pentru Marbea):

Mulțumesc frumos, fata de la farmacie mi-a dat câteva capsule și fără rețetă, dar asta nu se întâmplă la orice farmacie.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Se eliberează doar cu rețetă de la medic.

| Donsavas a răspuns:

Cu prescripție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu

| Marbea a răspuns:

Cu placere si sanatate!