| XtremeStyle a întrebat:

As dori sa stiu cat timp se ia calciul-magneziul? Este vorba de mai multe luni? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Durata de administrare depinde de indicatia pentru care le iei.
http://www.i-medic.ro/......ervescente

| pietrean a răspuns:

Mereu scrie pe prospectul medicamentului/suplimentului alimentar, doza zilnica si cat timp trebuie luat.
De exemplu, eu iau calciu+vitamina D3+siliciu si in prospect scrie ca se ia 1-2 capsule/zi si se recomanda cure de 3 luni, de doua ori pe an.
Daca nu mai ai prospectul, cauta pe Google, dupa denumirea medicamentului si firma, unde ai sa gasesti prospectul afisat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine discuti cu un medic online >> http://www.assb.ro/
Da click la "Chat medical"

| icosmina a răspuns:

Acum depinde si ce cata lipsa de calciu ai. Intreaba un medic sau farmacist, dar cel mai bine consulta un medic sau fa-ti niste analize.