| crsh a întrebat:

Buna seara.as dori sa stiu daca orgametril ingrasa? in urma unui control la ginecolog mi s-a prescris orgametril si ovule deoarece mi-a gasit chist pe ovarul stang de 2cm. va rog frumos sa imi spuneti daca stiti. va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te vei ingrasa si nici nu va apare pilozitatea excesiva. Fa tratamentul intocmai conform recomandarii medicale. Numai bine!

| Veme a răspuns:

Din pacate, luand Orgametril exista cam 10% sanse sa te ingrasi. Este una din reactiile adverse. Chiar daca esti acea persoana din zece care se ingrasa luand Orgametril totusi trebuie sa constientizezi ca nu efectiv Orgametrilul ingrasa ci, da, ai ghicit, mancarea. Incearca sa renunti la dulciuri si grasimi si mananca doar o felie de paine la masa pe perioada tratamentului si chiar daca esti expusa Orgametrilului nu te vei mai ingrasa. Chiar daca te vei ingrasa, nu dispera si urmeaza tratamentul asa cum ti l-a prescris doctorul, respecta exact zilele. Odata cu terminarea tratamentului si efectele adverse dispar.

| AndraNicoleta a răspuns:

Nu ingrasa. Nu are nicio legatura. Si eu am luat si nu s-a vazut nicio diferenta la greutate.
Numai bine!

| Axandra_Paula_1990 a răspuns:

Buna am si eu o intrebare despre orgametril... iau si eu deja de 3 zile pentru reglarea ciclului menstrual as vrea sa stiu cine a luat pentru asa ceva daca i-a revenit sa zic asa ciclul mentrual ..si daca da dupa cat timp si daca dupa ce a terminat tratamentul sau in timpul lui....multumesc frumos