| Maria2008op a întrebat:

Buna seara, As vrea sa incerc o dieta de slabit rapid intr o saptamana sa mananc doar fructe legume si lactate fara zahar prăjeli sucuri paine etc si sa fac in fiecare zi sport a tinut o prietena de a mea si a slabit 6 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ne-ai terorizat cu sutele de intrebari pe care le pui aici si de care oricum nu-ti pasa.

Iesi fetita si alearga zilnic 5- 10km pe zi, sa vezi cum slabesti!

https://www.tpu.ro/utilizator/abgzud/intrebari/

| dullcat a răspuns:

Nu ai mai intrebat de diete si in alte postari? Esti libera sa incerci, bafta.

| KovacsB a răspuns:

Ideea este sa incerci fara sa trambitezi in stanga si in dreapta ca pierzi energie.
Daca ceri sfaturi o sa primesti 10 pentru si 11 impotriva iar kg tot acolo raman.

| Alexandru1111199 a răspuns:

Draga tu nu intelegi, NU E vorba doar de ce mananci, e vorba si CAT mananci si e vorba si de CAT te antrenezi si e vorba si CAT dormi.Cauta si tu pe google : calculator calorii si o sa-ti arate acolo sa completezi detaliile despre tine si la sfarsit o sa-ti dea un numar de calorii, daca vrei sa te mentii la kilogramele pe care le ai mananci cate calorii scrie acolo, daca vrei sa slabesti scazi 500 de calori din numarul ala, dar fa si niste exercitii si dormi si cel putin 8 ore pe zi ca altfel nu te ajuta cu nimic.Deci e acest triunghi somn, alimentatie, sport daca nu le faci pe toate 3 nu rezolvi nimic, deci dormi 8 ore, mananca lucruri sanatoase si important e sa mananci si un numar fix de calorii ca degeaba mananci tu sanatos daca mananci prea mult si antreneaza, uite cauta pe Youtube : pamela reif sau chloe ting alege una dintre tipele astea 2 si fa exercitii cauta un clip in care iti arata cum sa slabesti, uite aici un clip de la pamela, unul de intensitate mare pe care il poti face si acasa : https://www.youtube.com/watch?v=zr08J6wB53Y&ab_channel=PamelaReif

| Maria2008op explică (pentru Alexandru1111199):

Stiu asta as vrea sa fac dupa saptamana care vine as vrea sa incerc dieta pe care a tinut o prietena mea si apoi sa consum 1100 deoarece am completat chestionarul si acesta este necesarul meu de calorii pentru a slabi

| Alexandru1111199 a răspuns (pentru Maria2008op):

Bravo,dar fa si exercitii pentru ca tu nu slabesti grasimea daca tii doar dieta, tu slabesti si masa musculara, daca faci si exercitii arzi caloriile doar din grasime, nu si din masa musculara.Adica pierzi doar grasimea nu si muschii.