| bizo95 a întrebat:

Buna seara, aveam un caine doberman in varsta de 7 ani si 7 luni crescut de mine de la varsta de 2 luni. A fost bine, jucaus, vioi si dintr-o data in urma cu cateva zile s-a imbolnavit, a vomitat verde deschis, inchis a devenit apatic, nu manca, nu bea apa si-i curgeau balele galbene. Am sunat de urgenta medicul veterinar neavand posibilitate sa il duc la un cabinet a venit a doua zi acasa cu masina, l-a consultat, i-a facut o injectie apoi s-a plimbat, cainele mergea ca robotul, tremura tot, se vedea ca este bolnav, zicea medicul ca va vomita tot ce are in stomac dupa acea injectie apoi a mers cainele si s-a pus jos, s-a culcat unde doarme el inauntru in sopron ferit de intemperii apoi a doua zi s-a trezit de dimineata s-a plimbat putin cainele, a venit medicul a doua zi i-a facut acum 2 injectii apoi a plecat medicul si cainele s-a plimbat putin apoi a inceput sa tremure. S-a culcat jos si nu s-a mai ridicat fiind nevoit sa il duc cu tata inauntru, apoi s-a simtit si mai rau cainele. A inceput sa tremure mai tare, se zbatea pentru viata lui, ma privea in ochi, era foarte atasat de mine inca de cand a fost pui si m-a durut sa il vad in aceasta situatie si cand m-am apropiat sa il verific daca nu a murit am simtit ca-i venea miros din stomac pe gura de cadavru putrezit apoi peste noapte si-a dat ultima suflare. Tin sa mentionez ca dupa deces a fost plin de sange in gura si in ochi, ochii erau bagati inauntru in cap, se vedea doar sange a murit cu gura deschis sufocat de sangele provenit din stomac cel mai probail. Acum nu stiu care a fost cauza bolii mortii, sa fi fost otrava pusa intentionat de vreun vecin sau sa fi suferit de alta boala, voi ce spuneti? Nu s-a mai reusit sa fac necropsie sa aflu exact cauza decesului

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Țin si eu sa cred ca a fost otrăvit. Nu ai camere de supraveghere?

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Se poate sa fi fost otravit. Imi pare rau sad

Răspuns utilizator avertizat
| SoHappy a răspuns:

Mai mult as crede ca a avut babesioza. Citeste pe google despre aceasta boala.