| ZaJaRRo a întrebat:

Bună seara. Azi am făcut niște exerciții mai pe scurt flotari fara incalzire combinat cu energizant după ce am terminat antrenamentul am mâncat și m-am băgat în pat și cum stăteam pe burtă m-am ridicat mai brusc și m-a luat o durere în piept gen de incordare din ce in ce mai tare și nu puteam sa mai respir, posibil infarct? Sau sa fi solicitat mușchii prea tare de la antrenament? Nu am mai pățit așa ceva pana acum, așa durere în piept zona de lângă gât se incorda tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Nu mai consuma energizantele cu antrenamentele, nici macar sa consumi in timpul liber de la antrenamente. Mereu trebuie sa faci incalzirea inainte sa intrii serios in antrenamente, pentru ca ar fi ca si cum te=ai forta sa sari din pat in timp ce dormi linistit, sa spunem ca esti intr-o criza de timp.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Energizantele nu sunt bune, mai bine o ceasca de cafea si atat.
Nu ai facut infarct doar un puseu probabil de tensiune asta pentru ca te-ai fortat cu energizant si flotari