| Sebykaaa a întrebat:

Azi dimineata cand m-am trezit am dat o fuga la magazin si mi-am cumparat o doza de coca-cola. Cand am luat o gura si am inghitit mi s-a pus un nod in capu pieptului si nu am mai putut sa beau. Ajung acasa mananc iar dupa am baut un suc de grapefruit si tot acelasi simptom ce pot sa fac sau sa nu mai beau acidulat o vreme sau ce pastile pot lua! Astept raspuns! Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa RENUNTI DE TOT la bauturi acidulate, nu fac bine la sanatate, bei apa plata si e suficient!
Ar fii bine sa mergi si la medic.
Te pup!

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poate ai aciditate stomacala. Incearca un Rennie sau niste bicarbonat de sodiu.

| Kampion a răspuns:

Du-te pe la doctor, sar la medicul de familie, poti lua un strepsils, ala face bine la gat. Cred ca te-am ajutat! Multumesc