| Bossu_Vali_2003 a întrebat:

Ce se intampla daca beau o doza de Coca Cola dimineata si una seara zilnic? Pot pati ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa patesti... in timp diabet, boli de stomac, ficat obezitate... cum ti o fi norocul

| adyD18 a răspuns:

Această băutură poate favoriza şi apariţia diferitelor tipuri de cancer în special cancerul de colon.

Cola conţine două lucruri care crează dependenţă: zahărul şi cafeina.

Dacă alegeţi Cola fără zahăr este cu atât mai rău, deoarece acel cocktail de îndulcitori declanşează un stres metabolic care în final poate conduce la obezitate. Plus de asta, unul dintre îndulcitorii folosiţi, aspartamul este incriminat în peste 90 de boli, inclusiv cancer cerebral.