| VladUtzel a întrebat:

Cand am mai mic am avut o alergie la diferite alimente, aceasta nu se mai manifesta si acum.Cand consumam alimentul respectiv imi apareau niste bube pe maini si odata cu disparitia acestora mi-au ramas niste pete maronii(un fel de crem inchis). Sunt greu de observat dar pe mine ma deranjeaza.
Nu stiu daca am voie dar las aici o poza https://postimg.org/image/qcm6iurp5/ in caz ca ma veti ajuta (scuzati calitatea).
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti face griji, cu timpul vor dispare.
La vara, daca te bronzezi natural, culoarea se va uniformiza si nu se vor mai vedea aceste pete.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce te-ar deranja niste pigmentatii ale pielii?
Te manaca, te dor, sunt in afara pielii?
Nu! De fapt, sunt pigmentatii pe care le avem cu totii si nu se afecteaza in nici un fel.
Uita-te la cei cu pistrui, sa vezi cat sunt de patati, si totusi, nu-s afectati de asa ceva.
Totul este in capul tau, mai ales ca nu-s maro, doar daca te uiti cu lupa le vezi, in rest, sunt niste pigmenatii perfect normale la oameni.
O operatie estetica cu laserul te-ar putea ajuta sa le scoti, dar este dureroasa si foarte scumpa.