| 12345abcde a întrebat:

Buna seara, cat de dificila este recuperarea dupa o cezariana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Verișoara mea a născut prin cezariană și s-a recuperat destul de repede.
Din câte știu nu la toate care nasc prin cezariană e la fel, depinde și de organismul fiecăruia.

| Furnicuta000 a răspuns:

Depinde de noroc, poate fi mai rapida decat nasterea naturala sau mai lenta. Totusi e o taietura, in primele saptamani trebuie sa ai foarte mare grija, apoi vei mai simti un disconfort pentru cateva saptamani.

| christine99 a răspuns:

Sarcina si nasterea in general sunt dificile, ma mir cum nu s-a inventat ceva, un mod de a naste mai usor, probabil lipsa cercetarii.

| mirceakitsune a răspuns:

întreabă un doctor pentru un răspuns sigur și superior.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Depinde de multi factori.
Dupa prima zi te ridici din pat. Cam 6 luni o sa simti zona afectata.
Dar cand tii bebele in brate iti trece tot. Merita tot efortul.
Nastere usoara sa ai!