| Mihaellla0 a întrebat:

Bună seara! Ce alimente și uleiuri sunt bune pentru prevenirea dezvoltării cancerului?
Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spanacul, broccoli, nucile, afinele si turmericul uleiul virgin de masline.

| aimullah123 a răspuns:

E simplu, sa mananci tot felul de legume big grin
Am citit ca brocoli este cel mai puternic aliment anticancerigen.
Iar ulei consuma si tu de masline si evita-l pe cel de palmier.
Ai grija mare la carnea rosie. Grasimea oxidata e cea mai periculoasa, deci spune adio prajelilor in ulei big grin