| Miina97 a întrebat:

Bună fetelor! Am nevoie de niște uleiuri foarte bune pentru creșterea parului. Îmi pica foarte mult, dat faptul ca ma și vopsesc însă chiar și înainte de a ma vopsi pica aproximativ la fel de mult. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca e normal sa cada intre 50 si 100 de fire zilnic.Asa se regenereaza parul si nu trebuie sa iti faci griji.

Incearca sa folosesti masti cu ou, plus sampon care nu contine toate prostiile din comert. Eu foloseam ou in liceu, amestecat cu ceai si ulei esential, in loc de sampon, saptamanal. Mi-a crescut parul destul de mult in cateva luni, in conditiile in care abia crestea cativa cm pe an, mai ales ca la tuns varfurile imi lua fix cat crestea si chiar mai mult.Era destul de frustrant, deoarece doream si eu sa il am lung. Mai poti incerca masti cu henna si amla, plus ceai de rozmarin.Pentru mine au functionat.

Alte recomandari:
Poti instala aplicatia Inci Beauty, scanezi codul de bare al unui produs si iti da o nota in functie de cat de daunatoare sunt ingredientele acelui produs pentru sanatate.Scorul maxim(cel mai bun) e 20/20.

Ai putea arunca un ochi si in dm la sampoanele lor solide, au note foarte bune si mai multe ingrediente naturale, ok pentru sanatate, decat multe sampoane lichide din comert.
Eu nu mai folosesc de mult produse cu nota sub 16 si am vazut o imbunatatire considerabila in ce priveste sanatatea parului si lungimea.

Atentie, nu trebuie sa neglijezi alimentatia sau alte aspecte de care parul depinde enorm, mai mult decat de produsele din exterior. Tunsul varfurilor despicate de asemenea e foarte important.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu prea cred în minuni, asa ca nu îți pot recomanda ceva ce sa fie 100%.

Sfatul meu e sa încerci sa păstrezi parul sănătos, sa lași vopseaua sa treacă și sa nu îl mai faci. Timp în care poți sa îți iei parusan din farmacie (am o prietena ce a suferit de alopecie și i-a crescut parul mai repede cu el) plus treptat câte un balsam fără prea multe chimicale.

| sammie a răspuns:

Medic

| ValentinMihai78 a răspuns:

Control medical dermatologic. Trebuie să existe o cauză pentru că altfel nu ar cădea atât de mult păr, cât să vă îngrijorați!