| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, cum bine stiti ca medicii nostri te trateaza fiecare cu ideiile lui, apelez la voi poate ma ajutati sa gasesc medicamentul cu care sa scap de lambrii.va pup pe toti si va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| face2face_5926 a răspuns:

Tratamentul pentru lamblii nu e dificil, sunt absolut convinsa ca orice doctor ti-a prescris ce trebuie.Insa tu trebuie sa ai grija de multe chestii ca sa nu te reinfectezi: lenjeria fiarta, dupa ce te duci la baie mainile trebuiesc f bine spalate, si toaleta, nu manca produse crude. In princiiu infectiile cu lamblii se trateaza de la sine daca ai un sistem imunitar competent. Daca tot nu scapi de lamblii, mergi la un doctor sa-ti faca si un status imunitar.
Asa ca sfatul meu e sa urmezi tratamentul de la doctor si musai sa pastrezi o igiena de spital, nu manca salate, iar fructe doar dupa ce le speli bine si ar trebui sa scapi.
Eu as lua in serios infectia asta pentru ca lambliile pot duce la o infectie cronicasi atunci nu mai e funny deloc. Bafta

| Cornulet a răspuns:

Si dupa cum bine stii acele idei vin de la o persoana specializata si nu incerca sa te tratezi pe internet, asa ca cere sfatul medicului, nu e de gluma cu sanatatea.