| cinevainpanamea a întrebat:

Buna Seara!
Cum pot scapa de suncile de pe coapse si de burta? fara abdomene ca am senzatia ca degeaba le fac...
Vreau cat mai multe raspunsuri.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralucutsa a răspuns:

Poti folosi exercitii Pilates
Cauta pe Youtube sau cumpara dvd-urile de la TopShop
Sunt ingenioase!
Funda?

5 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Alergat 30 min - 1 ora pe zi si o sa vezi rezultate sigure laughing

Sau danseaza Zumba dupa Youtube, daca n-ai unde sa alergi.

Eu am slabit cu Zumba, facand o ora pe zi.

| dichi a răspuns:

Alimentatia este TOTUL! Studiaza in primul rand cateva siteuri de specialitate de slabire si apoi incearca sa combini aceste sfaturi cu putine exercitii zilnice si vei vedeea rezultate.

www.cura-de-slabire.net

| robert1239 a răspuns:

In primul rand nu poti scapa de ele daca nu ai o alimentatie adecvata.In al doilea rand poti scapa de ele decat prin sport si dieta. Logic ca degeaba faci abdomene daca nu tii dieta.Ca sa scapi de sunci cum zici tu trebuie sa ai deficit caloric.Cu alte cuvinte trebuie sa dai jos mai multe calorii decat pui.Incearca alergari dimineata pe burta goala si renunta la mancarurile nesanatoase. Poti face multe chestii nu doar alergari. du-te la stranduri ca de asta e frumos afara, tenis, badminton, orice este legat de sport. Daca vrei sa ai rezultate optime alergare plus o sedinta de aerobic (si dieta desigur) ajunge.

| Brotacelu a răspuns:

Fara youtube sau alte astea!
Urmeaza exemplul lui 50 Cent, apa si alergat [2-3 ore zilnic].

http://www.bihon.ro/stiri/oameni/articol/50-cent-a-slabi t-30-de-kg-pentru-noul-sau-rol-in-filmul-things-fall-apa rt/cine/news-20100527-01302365

Iar daca asa ceva nu iti place, du-te la o sala de fitnes si ia-ti un antrenor care sa iti explice toti pasii!

Distractie placuta

PS: Urmeaza proverbul "baba la frumusete sufera" si nu glumesc cand spun asta, tot ce faci in viata este o munca!

| lavinutsa a răspuns:

Nu mai mânca!