| Andreea1095 a întrebat:

Bună seara! Dacă am primit de la medicul ginecolog recomandare pentru reducerea programului de lucru la 6 ore angajatorul este obligat sa o pună în practica sau trebuie sa lucrez în condiții grele/de risc pentru a putea beneficia de aceasta scurtare a programului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este obligat.

| adryang78 a răspuns:

Nu trebuie să lucrezi în condiții grele sau de risc, dimpotrivă. Dar ți-am răspuns deja la întrebarea anterioară, legată de același subiect și ți-am descris pașii care se fac.