| Maria2008op a întrebat:

Buna seara, Daca consum timp de o luna doua 1200 de calorii as putea slabi 5 kg? Am un eveniment intr-o luna si nu stiu cum sa fac sa slabesc 5 kg cat mai repedee!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Aceste intrebari cum sa fac sa slabesc 5 kg intr-o luna, cum sa slabesc 14 kg in 40 de zile etc au devenit clisee
Nu exista nicio metoda eficienta si corecta nutritional prin are sa slabesti repede!
Ca unii reusescm o fac pe sanatatea lor!
Slabitul se face treptat si nu rapid, corpul are mai zic inca o data memorie a masei, ce scazi rapid pui inapoi si inca cateva kg in plus in timp scurt, de ce? organismul vede ca slabirea s-a produs rapid si crede ca este o agresiune!
Este pe testate nu pe auzite sau citite!
Daca ai sa consumi putine calorii fata de pana acum da vei fi catre slabire, dar nu iti poate nimeni garanta ca fix 5 kg ai sa slabesti in 30 de zile!

| Violleta2022 a răspuns:

Maxim 1000 calorii pe zi si da, poti slabi 5kg in 2 luni.

| sierra1 a răspuns:

Câți ani ai, ce inălțime, ce muncă prestezi, ce efort depui?

| sierra1 a răspuns:

Unde te incadrezi?

https://www.catena.ro/......sta-si-sex

citște și te adaptezi

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai intelept era sa incepi din timp cu acest proces, nu sa lasi pe ultima suta si sa apelezi la diete extreme.Ar trebui sa stii ca multe metode de slabire duc la efectul bumerang, adica fix ce dai jos se va intoarce inapoi, la fel de repede, ceea ce afecteaza corpul negativ.Bafta.

| Maria2008op explică (pentru dullcat):

Stiu asta, dar as vrea sa dau jos 5kg repede chiar daca nu este sanatos si ma gandesc ca singura metoda este sa mă înfometez putin timp ca sa pot slabi si apoi sa ma mentin!

| carevaescu a răspuns:

Pt fiecare kg trebuie sa fii in deficit de 7000 calorii
5 kg înseamnă un deficit de 35000 calorii
Într-o luna e posibil dar este oribilă experiența

| Maria2008op explică (pentru carevaescu):

Ar veni pe zi 1.129 de calori?

| carevaescu a răspuns (pentru Maria2008op):

Da, in medie. Dar e deficit. Poti mananca mai putin (cam jumătatea cantitatii pe care o mananci de fel) si sa faci sport mai mult.

| Maria2008op explică (pentru carevaescu):

Multumesc mult, o sa incerc sa mananc mai putin si sper sa obțin rezultate!

| KovacsB a răspuns:

Am tinut post cu apa 4 zile si am slabit 4kg.
Senzatia de bine dupa a 3-a zi este greu de descris.Am intrerupt pentru o zi de nastere si de atunci tot aman sa il fac pe cel de 7 zile.

| Maria2008op explică (pentru KovacsB):

Dupa ai pus la loc kilogramele?

| KovacsB a răspuns (pentru Maria2008op):

Am pus doar unul acum de sarbatori si de stat acasa.
Il dau jos repede.

| Maria2008op explică (pentru KovacsB):

Buna,cate kg ai avut cand ai inceput postul? As vrea sa tin si eu de maine un post de 4 zile

| Ilovedinero a răspuns:

Nu, sa slabesti 5 kg intr-o luna.Asta ar insemna sa nu mananci aproape nimic.Incearca sa mananci 1300-1400 si sport.Asta iti poate accelera metabolismul si ai putea slabi mai mult decat in mod normal dar 5 kg nu ai cum.De ce te stresezi atat de corpul tau? Merita? Apuca-te de fitness sau sport de contact sau de echipa, mananca sanatos.Asta te poate face sa slabesti.Si eu cand aveam varsta ta faceam dietele minune si alte rahaturi pe care acum, le regret, am pierdut 2 ani din viata mea, doar bucura-te si simte-te bine in corpul tau

| korina99 a răspuns:

10 principii pentru o dieta fara foame
https://www.qgasesc.com/nutritie/principii-pentru-o-dieta-fara-77.php

4 metode de slabire rapide:
https://www.scritub.com/......238814.php

sper sa ajute