| Maria2008op a întrebat:

Buna seara, Daca as tine un deficit de vreo 900 de calorii pe zi timp de o luna credeti ca as putea slabi 7 kg? Plus in fiecare zi 20 de minute de sport (acasa).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca tu mananci in jur de 1500 kcal pe zi si tai 900 din prima este un soc pentru organism, sanatos tai intre 100-200 pe saptamana, poate o zi doua trei rezisti cu acest deficit dar pe termen lung foamea e prea mare, e prea drastic.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred!
mai bine faci zilnic minim 1-2 ore de sport si mananci mai bine, ca asa pierzi din greutate, fiindca 20 de minute de sport pe zi nu sunt suficiente decat pentru intretinerea aceleasi greutati, dar pentru arderea caloriilor se incepe de la 1 ora de sport, in sus.

| Maria2008op explică (pentru Violleta2022):

Am reusit sa dau un kg jos pana acum! Sper sa pot ajunge la rezultatele dorite

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de la ce greutate pleci.

| Maria2008op explică (pentru suntserios):

51 de kg

| suntserios a răspuns (pentru Maria2008op):

La 51 kg crezi ca mai e cazul sa dai jos 7?

| Maria2008op explică (pentru suntserios):

Aș dori sa mai slăbesc deoarece mi se pare ca sunt plinuta si la mine se observa foarte repede kg in plus, macar sa ajung la 45 de kilograme

| Ilovedinero a răspuns:

Nu ai cum

| Alex780 a răspuns:

Da,chiar daca e cam mult 900 de calorii, vei slabi dar vei pierde masa musculara la asa deficit