| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Dacă eu aș vrea să mă sinucid dincauza că m-am desparțit de logodnica mea dincauza unor persoane direct implicate și inainte de a face acest gest, aș posta pe Facebook toate pozele cu noi și pe Youtube videoclipuri cu pozele noatre și videoclipuri cu mesajele noastre și biletele de dragoste. Cam cât ar rămâne pe Facebook și pe Youtube pozele și videocliourile?
Vorbesc serios deja am pus 2 videoclipuri cu mesaje dar nu vă pun link-uri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Han_Simon_2000 a răspuns:

Nu te sinucide. Sinuciderea e cel mai mare păcat, de oricare religie ai fi.
Încearcă să treci peste acest eveniment şi să stai departe de persoana implicată în despărțire.
Va trebui să ceri ajutorul unui psiholog/psihiatru. Şi fii mai aproape de Dumnezeu, din nou, de orice religie ai fi!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare drama degeaba. Si gestul tau exagerat

| Violleta2022 a răspuns:

Ce crezi ca vei rezolva daca te sinucizi?
Vei produce foarte multa durere familie tale, nu fostei logodnice.
De ce ai vrea sa-ti pedepsesti familia, pentru o fufa care oricum nu te merita? Nu crezi ca esti exagerat si batii campii?
Nu te omorii din atata lucru, dimpotriva, te bucuri ca a iesit la iveala acel lucru urat si ca nu ai facut marele pas, sa te casatoresti cu cineva, care nu te iubeste si nu te merita.
Bucura-te de viata si cauta-ti o fata cuminte si buna, care sa te iubeasca cu adeavrat.
Cat priveste pusul pe FB si Youtube a mesajelor voastre, nu te face de rusine decat pe tine, pentru ca asa ceva nu faci, fiind josnic din partea ta, demonstrand ca nu esti cu nimic mai bun, decat ea.

| aXy99 a răspuns:

Depinde cat de mult vrea sa fie date jos. Posibil sa ramana destul de mult timp.

| Donsavas a răspuns:

E doar drama ce faci si ii vei amuza pe oameni după care vei regreta. Dacă mori, își vor da seama ca ai fost in depresie si cat se poate de inconștient. Mai bine discuta cu un psiholog de toate astea sau consulta un psihiatru!