| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Se pot posta pe facebook mesajele care le primesti pe telefon? Cineva imi tot spune ca v-a posta pe fb mesajele care eu ii le-am trimis...Se pot posta daca ai internet pe telefon? Si se pot posta incat sa se vada ca sunt de la mine? Aceea persoana ma tot santajeaza ca daca nu voi continua sa vorbesc cu el si nu fac ce zice el v-a posta unele mesaje pe facebook...

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot posta.
Poti sa-i spui si tu ca, daca nu te lasa in pace, ii vei face plangere penala pentru santaj. Trebuie sa ai dovezi pentru aceasta - mesaje, martori, inregistrari.

| darrio2007 a răspuns:

Crezi ca nu poate copia sms din telefon si sa le scrie pe facebook? Are unde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce moment savuros cand propriile actiuni se intorc impotriva ta. Cam asa functioneaza lumea, tot ce faci, are urmari. E o lectie de viata si e preferabil sa o inveti cat mai devreme.

| JulyStorm a răspuns:

Eu pot posta lejerica orice mesaj din telefon, cu ajutorul unui programel pentru print screen. Asadar, se poate.
Asta nu inseamna ca de acum inainte va trebui sa faci tot ce spune respectivul. Mai da-l in mm! Sa le posteze. Probabil va fi rusinos o zi doua, o saptamana, in functie de continutul mesajelor... si apoi gata. Toate trec.
Totusi, ce tip de tlf are? Daca e vreo bobarca, nu are nici o sansa la printscreen

| testament92 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se poate sa postezi mesajele, Cel mai bine ar fi sal santajezi si tu cal dai la politie pentru ca te santajeazahappy

| Rosu_Bettina_1984 a răspuns:

Asta se numeste hartuire si santaj si ar trebui sa te adresezi organelor de politie.Ai mare grija, caci s-ar putea sa faca in asa fel incat sa posteze chiar si mesaje pe care nu le-ai scris.Si privitor la ce au zis alti utilizatori, despre tipul de telefon, da, se poate salva orice vezi pe un iphone spre exemplu sub forma de imagine apoi pur si simplu incarca imaginea pe FB.Insa si daca are un amarat de telefon o poate face, facand o poza mesajului si incarcand poza respectiva.In final, sfatul meu:nu te lasa sub nicio forma santajata de nimeni, NICIODATA.Deoarece daca a inceput asa si ii merge, intri intr-un cerc vicios care iti poate aduce necazuri si mai mari.Fii puternica si invata sa lupti pentru tine singura!