| anonim_4396 a întrebat:

Am pus pe contul meu de YouTube 3 videoclipuri. Unul in care ard în sobă pozele cu mine și fosta mea logodna(doar ca fețele noastre sunt estompate cu un emoticon) și celelate două videoclipuri sunt mesaje dintre mine si fosta mea logodnica și prietenul ei. Menționez că în ultimele 2 videoclipuri, numerele de telefon au fost acoperite iar unele mesaje care pot duce la identificarea explicită a persoanelor au fost eliminate. Dar prietenul fostei mele logodnice le-a găsit iar tatăl fostei mele logodnice s-a dus la poliție. Mai precisez ca mi-am pus la contul de Youtube numele de familie al fostei mele Logodnice aprox. cu 90 de zile in urma. Ce o să pățesc? Cum aș putea să mă apar?

Răspuns Câştigător
| Ady117 a răspuns:

Din cate stiu eu, ai voie sa postezi pe Youtube ce conversatii vrei tu, atata timp cat ai acoperit fata fostei tale logodnice.
Ai fi putut sa nu acoperi fata ei doar daca ii cereai permisiunea si iti dadea voie.
Totusi, schimba numele canalului preventiv.
Nu inteleg de ce ai facut acele clipuri pentru Youtube, dar in fine.
Seara buna!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se intampla ceva, din ce-ai scris nu rezulta sa fi savarsit vreo infractiune infractiune. Doar daca le-ai fi spart conturile de email fapta ar fi infractiune.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Chestia este ca sunt toate conversatiile de la primul cuvant pana la ultimul. Eu am filmat ecranul telefonului in timp ce citeam conversatiile. Un video de 27 min. si altul de 15 min.

| Ady117 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate stiu eu, ai voie sa postezi pe Youtube ce conversatii vrei tu, atata timp cat ai acoperit fata fostei tale logodnice.
Ai fi putut sa nu acoperi fata ei doar daca ii cereai permisiunea si iti dadea voie.
Totusi, schimba numele canalului preventiv.
Nu inteleg de ce ai facut acele clipuri pentru Youtube, dar in fine.
Seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vrei sa zici logodnica nu logodna. Cati ani ai? 11?

| oParadox a răspuns:

De ce ai patii ceva? laughing Nu ai facut nimic, doar ai ars niste poze si ai aratat conversatii. Nu vad ce e ilegal in asta tongue

| anonim_4396 explică (pentru oParadox):

Chestia este ca sunt toate conversatiile de la primul cuvant pana la ultimul. Eu am filmat ecranul telefonului in timp ce citeam conversatiile. Un videoclip de 27 de minute si unul de 15 minute