| alexandrumarian229 a întrebat:

Bună seara, de 2 zile mi-au ieșit hemoroizi mari externi, mai pot ieși la baie sa am scaune? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Cine te-a pus să trândăvești atât de mult!? ăia ies doar de la foarte multă lene!
SI EU AM AVUT ȘI MULȚI MEDICI AU VRUT SĂ MĂ OPEREZE
DAR AM GĂSIT UNUL CARE A FOST CINSTIT ȘI MI-A SPUS SECRETUL
si mi-a trecut in 1 lună

1) TREBUIE Să mergi pe jos cel putin 8 Km cu picioarele tale in fiecare zi.
2) niciodata nu trebuie sa trândăvești pe toaletă ci trebuie să stai în aer pe mușchii de la picioare cea mai buna este toaleta aceea din fundul curții cu gaura în podea pentru ca omul asa a fost gândit de Dumnezeu să facă treaba mare )

CEL MAI IMPROTATNT ESTE SUPOZITOARE si cremă
https://www.farmaciarodica.ro/proctolog-supozitoare-p-8942

Proctolog supozitoare
Cutie cu 10 supozitoare.

Indicatii:
Tratamentul simptomatic al manifestarilor dureroase si pruriginoase a n a l e, in special in criza hemoroidala si in fisuri a n a l e.

Compozitie:
Supozitoare: ruscogenina 10 mg, trimebutina 120 mg, excipienti q. s.ad. 1 supozitor.
Trimebutina asigura un efect spasmolitic, decontracturant al sfincterului a n a l intern, calmand durerea; are un efect anestezic local.
Ruscogenina asigura un efect tonic si protector vascular.

Mod de administrare :
Supozitoare: 1-2 supozitoare pe zi.

si te speli la f u n d
nu te mai stergi cu hartie higienică până când se vindeca

apoi cumperi cea mai scumpă hartie higienica
si te stergi prima data cu servetele umede

https://comenzi.farmaciatei.ro/......er-p300784

| Cristina192308 a răspuns:

Normal. Dar mergi la dr sa ți lege și în câteva zile scapi de ei