| Pufikk a întrebat:

Bună seara!

De aproximativ un an acea secreție albă (transparentă) "își face apariția" toată luna, nu doar înainte de menstruație. Știe cineva din ce cauză?

Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Dar, de un an de zile de ce nu ați apelat la un medic specialist ginecolog? Acea "secreție albă transparentă" ține de cauze hormonale, probabil, sunteți virgină. Iar, organismul se resimte. Mergeți la un doctor pentru a vă recomanda un tratament.
Sănătate!

| Bondarel99 a răspuns:

Poate fi din cauza unei infectii (de ex candida, aici apare si miros urat si mancarimi) sau poate sa nu insemne nimic. Unele femei au tot timpul aceste secretii, toata viata, si nu au probleme de sanatate.