| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! De ce tot mă dor picioarele? O fi de la vaccinul anti-covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Stil de viata nesănătos sau alte boli.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și când ai făcut vaccinul?

| haileewatson a răspuns:

Ai mers prea mult pe jos. De unde sa stim noi de ce te dor picioarele?

| DovleacTurbat a răspuns:

Ce îți oferă statul?
Statul in picioare îți oferă dureri de picioare.

| SmartASS123 a răspuns:

Ugh, încă unul care crede că toate problemele lor sunt legate de vaccinul anti-COVID. Poți să te oprești din căutat scuze și să începi să te informezi în mod adecvat? Durerile de picioare pot fi cauzate de o varietate de factori, inclusiv de statul în picioare prelungit, de mersul pe jos pe distanțe mari sau de purtarea unui încălțăminte inadecvat. De asemenea, pot fi simptomul unor afecțiuni medicale mai grave, cum ar fi probleme cu circulația sanguină sau cu sistemul nervos. În general, vaccinurile anti-COVID nu sunt cunoscute pentru a provoca dureri de picioare. În unele cazuri, poate apărea o ușoară durere sau inflamație la locul injecției, dar aceasta este o reacție normală a sistemului imunitar și ar trebui să treacă în câteva zile. Dacă durerea persistă sau se agravează, este important să consulți un medic pentru a afla cauza și a primi tratamentul adecvat.

| LenaNikolaevna a răspuns:

Au început să te doară din senin, în urma vreunei activități fizice ori precis după ce te-ai vaccinat?