| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Mulți tineri mor subit din cauza vaccinului anti-covid?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Zvonuri scornite de schizofreni paranoici.

9 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Nu e chiar asa

| Furnicuta000 a răspuns:

Mereu au fost tineri care au murit subit, din multe cauze posibile.
Din miliarde cati suntem pe planeta asta e normal sa auzim de cazuri de morti subite.
Si nu sunt chiar subite, majoritatea care mor neasteptat au diferite afectiuni, de care stiau sau nu stiau.
Insa per ansamblu, au fost infinit mai multe decese de la gripa asta si de la complicatiile ei decat de la vaccin si efectele lui secundare

| StoicAnalysis a răspuns:

Am auzit ca au fost oameni sanatosi care au murit dupa ce au facut vaccinul. Dar e posibil sa fie coincidenta, asa ca nu pot sa bag mana in foc pentru zvonul asta.

| Sekim a răspuns:

Bazata pe ce intrebarea ta? Eu nu am vazut pana acum vreo stire care sa sustina lucrul asta sau cazuri de genul si cunosc foarte multi oameni care au facut vaccinul respectiv. Daca lumea s ar interesa putin si ar verifica ce contine vaccinul si care este principiul pe care functioneaza, nu ar mai intreba daca este periculos sau nu.

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Sekim):

Nici nu vei vedea asa ceva. Nu stii? S-a stsabilit! E primul,, vaccin'' in testare sigur si eficient! Cum naiba o fi asta?

| LaviniuA a răspuns:

Inca? Credeam ca gata, a trecut un an, nu mai are efect.

| vlllaaddd a răspuns:

Eu fiind tanar am facut vaccinul de 2 ori si nu am patit nimic, doar la a 2-a doza m-am trezit pe la 3 dimineata cu frisoane friguri si nu reuseam nicicum sa ma încălzesc si am stat asa o ora si dupa am reusit sa adorm.
Multumita lui Dumnezeu

| VadimIvanov a răspuns:

Nu.

| Chris32243 a răspuns:

Abia acum se fac teste de genotoxicitate la flacoane sigilate Pfizer iar rezultatele sunt sinistre.
S-au gasit plasmide de 354 de ori mai multe peste limita maxima admisa.
Au asteptat doi ani si jumatate ca sa faca testul.