| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! De ce tot mai mulți oamenii au diagnosticul de moarte subită?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GJoe a răspuns:

Nu există o creștere semnificativă a diagnosticului de moarte subită în rândul populației generale. Moartea subită este definită ca moartea bruscă și neașteptată a unei persoane care nu prezintă semne sau simptome de boală înainte de deces.

Cu toate acestea, există anumite condiții medicale care pot crește riscul de moarte subită, cum ar fi bolile de inimă, cum ar fi aritmia ventriculară și boala coronariană. În plus, utilizarea anumitor substanțe, cum ar fi cocaina și alte droguri ilegale, poate crește riscul de moarte subită.

Deși diagnosticul de moarte subită poate fi șocant și înspăimântător, este important să înțelegem că aceasta poate fi prevenită în multe cazuri prin tratamentul și managementul adecvat al bolilor de inimă sau prin evitarea substanțelor care cresc riscul de moarte subită. Este important să consultați un medic dacă aveți orice simptom de boală sau sunteți expus la factori de risc cunoscuți pentru moarte subită.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din prostia lor, fiindca si-au ignorat santatea si nu au descoperit al timp ca au probleme grave cu inima, cu tensiunea sau cu cine stie ce boala mortala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai scos statistica asta de unde?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adevărul e că trebuie să fie niste misogini mizerabili? Hahahaha

| johnnny123 a răspuns:

Pe ce te bazezi când spui asta? Ai tu niște cifre?

| gabicoo a răspuns:

Pentru că au stat în fața mașinilor!