| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara.

De ce oamenii buni nu au noroc în dragoste?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă nu este așa. Om bun este ceva ce nu există. Cei ce se bazează pe noroc în dragoste și la păcănele, nu au noroc.

| mihai69 a răspuns:

De unde știi?

| LordCristobal a răspuns:

Un raspuns simplu:pentru ca sunt,, prea buni" si lumea din zilele noastre e cam profitoare sunt multi care isi urmaresc interesul chiar daca fac rau partenerului cu care au o relatie.
In viata e bine sa ai bunatate in suflet dar nu e bine sa fii exagerat de bun cu cei din jurul tau mai ales in domeniul relatiilor romantice.Adica trebuie sa tii si la persoana ta si sa nu faci concesii prea mari iubitului/ei pana cand nu cunosti foarte bine persoana.Astfel daca vede ca ii canti in struna tot timpul e posibil sa profite de tine.
Un alt raspuns la intrebarea ta ar fi ca multi oameni buni sunt prea sensibil si pun la suflet foarte usor orice lucru si pentru ei e bine sa stea singuri decat cu un partener care nu ii respecta.

| helpforyou a răspuns:

Fiecare relație este unică și poate fi influențată de o varietate de factori, cum ar fi personalitatea, comunicarea, așteptările și circumstanțele.

Uneori, oamenii buni pot avea dificultăți în a găsi persoana potrivită sau pot avea probleme în menținerea unei relații, dar acest lucru nu înseamnă că nu vor găsi dragostea în viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înseamnă - OM BUN - pentru tine?

Pentru mine asta însemna - OM RĂU

- lucram undeva unde după 3 zile NIMENI nu mai avea bani din salarii

- aproape toți luau șpăgi, își umpleau câte un portbagaj cu mâncare de la patroni de magazine alimentare sau mergeau în piețe și luau saci cu cartofi și legume pe GRATIS

- mergeau la restaurante și MÂNCAU pe gratis

- mergeau la prostituate pe GRATIS

Eu NU făceam ce făceau ăia cu excepția prostituatelor și făceam FOAMEA CRUNTĂ cum nici nu îți poți imagina.

Mâncam 1 kg de cartofi și NUMĂRAM cartofii să pot mânca de 4 ori dintr-un kg.

Sau mâncam PARIZER pe pâine și beam suc de la dozator TEC cum era atunci și dădeam în diaree rău.

Eu eram - OM BUN - că eram cinstit și nu eram ca ceilalți.

Făceam sex cu femeile pentru MÂNCARE și umblam cu minim 2 femei la care MÂNCAM sau veneau la mine cu mâncare.

Am făcut FOAMEA CRUNTĂ până EXACT când s-a mutat nevasta la mine și MÂNCAM din banii ei cam de 2 ori cât câștigam eu pe lună.

DECI - pentru femei că eram - CINSTIT - și - MORT DE FOAME - însemna că sunt - OM BUN - și aveam și COADĂ de femei frumoase până să mă însor.

Acum la tine depinde ce înțelegi - OM BUN - să nu fie pentru femei - RATAT TERMINAT - sau - PĂMPĂLĂU PROST - și NU cum înțelegi tu că este un OM BUN.

| amcartofidanamulei a răspuns:

Au pulamica