| DariaZ a întrebat:

Dimineata m-am trezit cu doua pete care seamănă cu niște julituri pe spate, lângă coloana. Arata exact ca o rana ce supureaza si ustura la atingere. Menționez faptul ca nu m-am lovit. Ce poate fi? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gigite a răspuns:

Atentie - nu le stoace, du-te la doctor- cred ca e zona zoster-infectie pe nerv, mie mi-a dat aciclovir crema/unguent pentru senzatia de durere-usturime, si apoi am luat si pastile. Este de la metabolism /corp slabit... citeste pe net si verifica sfaturile mele. Multa sanatate iti doresc.