| Alexandra0120 a întrebat:

E o peveste mai lunga! pe1 decembirie mi-a venit menstruatia, dupa care in ianuarie nu mi-a mai venit, dar pe 4 ianuarie am avut o scurgere mai inchisa, mi-am facut test de sarcina mi-a iesit pozitiv, mi am mai facut test de sarcina mi-a iesit negativ, pe 19 ianuarie al fost la gimecolog, mi-a spus ca ca s-ar putea sa fie sarcina prea mica si ca nu.o gaseste, ma programat sa vin luni sa imi faca test la sange, pe la 23:20 mi-a venit menstuatia, si nu ma mai dus la ginecolog, dar astazi cand am fost la baie aceas chestie scurgere mai inchisa, si faza e doctorul mi-a facut control mi-a spus ca sunt sanatoasa ( adica nu am absolut nimic) dar acum nu mai inteleg nimic! Niciodata nu am avut scurgeri de culoare inchis. Si faza e ca asta e a doua oara! Ma piate ajuta cineva cu un sfat! Multukesc frumos! O seara placuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uneori, in primele luni de sarcina, poti avea mici sangerari, confundandu-le cu menstra.
Mergi si fa-ti un test de sange pentru sarcina si vei afla sigur daca esti, ori nu, insarcinata.

| Nemyzeus a răspuns:

Buna! Eu de as fi in locul tau m as duce la programarea facuta si pe langa simplul control as cere si analize la lamã se numeste.Adica iti ia putin lichid si il trimit la laborator.Cu un control simplu nu isi poate da seama de ce ai tu scurgerile, eu patesc din cand in cand sa mi se deregleze menstruatia.Nu te lasa pacalita ca ti a venit pentru ca poti avea sarcina chiar si daca ai menstruatie.