| Madalina453 a întrebat:

Bună ziua. Am un cățel bichon havana și observ ca firele de păr din față sunt prea lungi și ii întra în ochi. As vrea să știu dacă pot sa i le scurtez puțin sa nu l deranjeze, exista un anume risc? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Ar fi chiar indicat sa i le tunzi, nicidecum nu deranjaza asta, singurul lucru sa fi atenta sa nu il ranesti cu foarfeca pentru ca nu o sa stea cuminte, dar in rest e foarte bine sa indepartezi parul din ochi

| Madalina453 explică:

*havanez