| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna seara.
Fix în urma cu un an am făcut o operație /exterioare a unui chist sebaceu din frunte. Acum ușor,ușor acea formațiune care a fost înainte de operație a reapărut.
Din ce am citit chisturile sebacee sunt formațiuni benigne, deci nu cred că ar trebui să mă îngrijorez din acest motiv.
Voi ce spuneți, este o chestie normală că a reapărut? Sa fie vina medicului și să nu fi scos tot ce era acolo și așa fi recidivat?
Dacă contează : Am 19 ani,greutate destul de scăzută, poate puțin sub ce e normal, fac sport aproape zilnic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu exterioare, ci extirpare a unui chist.

| GeorgeGabriel20001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ai dreptate, nu am fost atent.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru GeorgeGabriel20001):

Stai linistit, se mai întîmplă sa gresim, si tehnologia asta performantă dă rateuri.

| Alverto a răspuns:

Chiar nu am întâlnit această afecțiune vreodată, dar mereu și mereu trebuie sa mergi la un consult medical indiferent de ce simptome dai. e gratis