| AriadnaMaria2 a întrebat:

Bună seara! În timp ce făceam proiectul la fizică mi am turnat din greseala silicon fierbinte pe deget și ma doare ingrozitor. Ce pot sa fac? *FUNDA!*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Tine degetul respectiv sub apa rece timp de 5 minute. Repeta operatiunea la 2-3 ore. In plus poti folosi un spray / o crema speciala pentru arsuri. In rest nu prea ai ce sa faci. Nu iti pune sub nici-o forma ulei si alte chestii de acest gen.

| AriadnaMaria2 explică (pentru iulian1302):

Mulțumesc mult de tot!

1 răspuns: