| eiblab a întrebat:

Buna TPU, de ceva timp ma doare urechea, tâmpla si maseaua îngrozitor dimineața când mă trezesc nu ma doare dar când ajung la scoala si vine seara ma doare de mor, ce pot fac ca sa imi treaca, ma doare si capul de la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Poate a intrat o urechelniță in ureche mergi.la ORL

| Davyd2001 a răspuns:

Du te la medic să îți omoare nervul, poate ai infecție ce necesita antibiotic, pentru ureche poți să îti pui ulei cald in ea, mie așa îmi trecea daca era de la răceală dar bănuiesc că urechea te doare din cauza măselei, du te la medic, între timp ia un algocalmin îți mai ameliorează durerea

| eiblab explică (pentru Davyd2001):

Imi creste maseaua de minte de asta?

| Alvarez321 a răspuns:

Pai aici e o problema grava și ar trebui sa consulți un doctor, dar de moment ia o pastila de dureri și dacă tot în 2 zile nu îți trece ia și antibiotice care ști ca le-ai mai luat în trecut. Dar mai bine pleacă la medic chiar acum.

| eiblab explică (pentru Alvarez321):

Imi trecuse dar iar ma doare si am fost la medic ieri si mi-a dat niste picături si pastile