| skid22 a întrebat:

Buna seara.

In urma cu ceva timp am urmat un tratament pentru candidoza la penis.M-am dat cu crema Nidoflor.

Dupa terminarea tratamentului, mi-a aparut o roseata pe baza capul penisului si ma mananca putin.Este rosie si pielea de pe langa cap.Cu ce unguent sa ma dau? Am citit si s-a mai intamplat asa dupa ce au urmat si altii tratement pentru candida.

Va multumesc si rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te duci la dermato-venerolog si iei un tratament potrivit. Tratarea unei infectii atat de complexe cum este Candida dupa ureche, duce la probleme pe termen lung si complicatii. Nu te tratezi dupa ceea ce scrie pe net, ci dupa ce iti indica medicul tie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Serios din partea ta este dacă ai merge la dermatologie, pentru diagnostic diferențial și tratament de specialitate!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din moment ce ai mâncărimi şi iritaţie, înseamnă că NU ai tratat ( corect ) acea candidoză, sau a recidivat ( a reapărut ).

Oricum, Nidoflor Cremă NU este prea indicat/eficient în tratamentul candidozei.

Trebuie să mergi la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa mergi la un dermato-venerolog pentru tratament potrivit.
Te pup!