| UnBaiatSimpluCeCautaAjutor a întrebat:

Am o dilema la care am nevoie de ajutorul vostru. Sunt băiat, 16 ani. In toamna am avut o mononucleoză infectionasa și ecoli și am avut testiculele roșii și pielea de pe ele aspra. In urma tratamentului (antibiotice etc) a dispărut roșeața, mâncărimea etc (in Decembrie). Cred ca prin Ianuarie, in capul penisului a apărut o zona mai rosiatica, pe care o bănuiesc ca fiind o candidoza de la toate Antibioticele luate, dar nu simteam nimic la urinat. In urma cu Câteva zile in schimb, eram cu iubita mea și mi-am "frecat" penisul între fesierii ei (corpul penisului atingând de mai mult ori anusul ei, fără protecție) Nu a fost penetrare, capul nu s-a atins, doar corpul Penisului a avut contact. Revenind la roșeața, de atunci s-a mai extins zona roșie tot pe capul penisului. Este posibil sa fi luat ceva doar de la atingerile alea? Sau sa fie doar candidoza aia pe care am trecut-o cu vederea? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa te prezinti la sectia Urologie a spitalului sau la un cabinet privat pentru a fi consultat de un medic urolog specialist. Sau sa te prezinti la sectia boli dermato-venerice.(inainte de a ti se ''usca si pica''... jucaria laughing ) Multa sanatate!