| sadl3q a întrebat:

Buna seara.

In urma cu o zi, cam pe la 2 sau 3 am fost la o vecina cu imparteala si avea un caine care a inceput sa latre si dupa ce am vrut sa plec m-a "muscat", i-am simtit putin de tot dintii in pantaloni, jos, dupa cate am citit, este neaparat sa se faca un vaccin antirabic dupa incident? Avand in vedere ca nu mi-a lasat urme deloc in piele, cel putin nu am vazut si cam cate zile ai la dispozitie sa faci vaccinul antirabic? Asta e deja a 2-a zi de cand am fost oarecum "muscat", dar daca cainele era turbat sau avea rabie probabil ca vecina il observa, ideea e ca vreau sa stiu la cate zile maxim se face vaccinul dupa muscatura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Cainele a patit ceva?

| mihaicelsfant a răspuns:

Daca cainele era vaccinat nu ai cum sa ieilaughing rabie eu stiu ca iei numa de la vulpilaughing ff rar si la maidanezi

| Csander a răspuns:

Logic ca un caine turbat ar fi un pericol chiar si pentru ei, nu? Deci n-ar trebui sa-ti faci griji. Iar daca in cele doua zile "muscatura" nu arata nici un semn, n-ai de ce sa-ti faci griji.

| LoVance0000 a răspuns:

Tot asa pe tatal meu l a muscat prin gard! i am facut injectia antitetanos.Am invatat la scoala de asistenti!

| RaphahellDamian09 a răspuns:

laughing) nu ma nebunule stai alm. da ce-i vulpe? laughing) sau caine dupa toate drumurile, pe mine mau muscat mai multi si nu am nimic