| AlexRBC a întrebat:

Am fost muscat de cainele meu acum aproape 2 zile(~38 ore) in urma unui conflict cu alt caine in care am intrat ca sa-i despart. Muscatura nu cred ca fost foarte adanca pentru ca nu a curs prea mult sange. Cainele e vaccinat anti rabic si eu am vaccinul de la 14 ani(acu' am 17), mai e nevoie sa fac un vaccin anti tetanos? Rana e curata si am senzatii de mancarime, deci se vindeca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In condițiile date, nu

| justme95 a răspuns:

Nu mai e nevoie sa faci altul, cel de la 14 ani îți oferă protecție.