| IxienxiododisMr a întrebat:

Buna seara! Mi-au apărut in spate la picioare in zona spatelui genunchilor niște pete roșii, ma mancau si m-am scărpinat tare si arata ca o iritație si la mana dreaptă fel in zona încheiaturii unde se recoltează analize. Am momente când ma ustura, știe cine ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poate fi urticarie, o reactie alergica a organismului la un anumit aliment, iti recomand cateva tablete de Claritine sunt foarte bune.

| dullcat a răspuns:

Buna.Suna ca o eczema? Mergi la medicul dermatolog si vei afla ce este, dupa un consult direct la fata locului.Aici nu exista medici si e oricum foarte vag ce spui, stiind cate posibilitati exista.

| ioana748 a răspuns:

Buna ziua,
Pana ajungeți la medic, incercati Claritine oral si albastru de metilen plus mixtura mentolata direct pe eruptia cutanata.
Sanatate,