| Alinn98 a întrebat:

De azi dimineata mi-au aparut pe mana dreapta intr-o anumita zona niste pete mici, rosii, care nu ustura sau dor.
Parerea mea este ca provin de la o alergie ( ieri am mancat niste biscuiti expirati de vreo 2 sapt. si am stat cam toata seara intr-un miros puternic de soc ( dulceata ).

Stie cineva daca imi vor trece de la sine? Maine trebuie sa plec din oras pentru 2 zile. Ofer Funda celui ce imi da un raspuns corect. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cel mai probabil alergie.Si eu mancasem odata ciocolata "dubioasa" si mi-au aparut bubite, dar mi-au trecut in 2-3 zile.Am crezut ca am pojar laughing

5 răspunsuri:
| Dan10079 a răspuns:

De ce ai mancat biscuti expirati de 2 saptamani? Pot sa fie si ciupituri de tantari sau de la o alergie oricum trec dupa un timp. du-te oricum pe la doctor sa vezi ce zice.

| Alinn98 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! O sa astept 3 zile si dupa daca nu imi trece trec pe la medic.

| orhan99 a răspuns:

Daca nu te doare sau ustura inseamna ca este o alergie o sa-ti treaca in vreo 2 zile sau 1

| ionuionut97 a răspuns:

Eu zic ca s-ar putea sa ai alergie sau daca incep sa iti mai apara multe pete rosii si daca va incepe sa te manance pielea r putea sa faci pojar

| Alinn98 explică (pentru ionuionut97):

Asa cred si eu. Nu cred ca poate fi pojar oricum astept si urmatoarele raspunsuri. Inca sper sa-mi treaca de la sine.