| AndreeaM1 a întrebat:

Mi-e foarte rusine sa pun aceasta intrebare, dar am nevoie de niste sfaturi. De ceva timp urinez pe mine foarte putin, si imi vine cam des sa fac, ma trezesc si noaptea uneori. Alte simptome nu am, nu ma ustura, nu am nimic. Dar ma simt inconortabil. Am facut de 2 ori analize de urina (urocultura si sumar urina) si totul e perfect. Am crezut ca e pe plan emotional, de la frica sau ceva, dar se intampla si acasa!
Ce pot sa am? Fara jigniri, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaMary122333 a răspuns:

Salut Irina!
Nu e nimic de care sa te temi. Ai racit in acea zona, nu e mare lucru, nu vei pati nimic. Stiu acea senzatie care te trezeste si noaptea, nu te speria.
E ceva foarte normal, ai racit..., nu prin faptul ca ai racit( stranuti, iti curge nasul, etc.), nu. Ai racit in zona intima, fetelor li se intampla.
Nu poti face nimic, iti va trece in cateva zile.
Stai fara griji, stiu prin ce treci.
Pa!

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cazul în care excludem o infecţie urinară/cistită ( cronică, chiar ), atunci poate fi vorba de Incontinenţă urinară :(

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/incontinenta-urinara-la-femei

http://www.csid.ro/......-11955281/

http://www.romedic.ro/incontinenta-urinara

Toate cele bune!

| untu a răspuns:

Te simti obosita? Probabil ca trebuie sa discuti cu medicul tau de familie! Poate ai Enurezisul Nocturn/ sau poate ca ai o tulburare in somn!

| AndreeaM1 explică:

Nu.Ma odihnesc foarte bine, cam 9-10-11 ore pe noapte.

| AndreeaM1 explică:

Hah, ce amuzant. Ce pot sa zic, glume expirate...

| AndreeaM1 explică:

Multumesc frumos!

| theeternal a răspuns:

Cica se numeste incontinenta urinara....tot auzeam la radio o reclama la nu stiu ce medicament pentru asa ceva rolling on the floor