| LavDasc a întrebat:

Bună seara! Motanul meu de 5 luni s-a batut cu vulpe si a scapat cu viata.Mananca si bea, nu fost sa.si faca nevoile...
Piciorul lui este putin umfalt mai exact pulpa iar cand ii o apas incepe sa miaune
Maine este inchis la veterinar si duminica doar luni este deschis pana vineri si nu stiu ce sa fac.Am citit pe mai multe siteuri ca daca l.ar avea rupt nu si.ar mai misca coada dar el si.o misca.Pe picior nu calca si nici nu.l misca...Ce poate sa aiba? Sau cu ce sa.l ajut pana luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Pericolul principal ar fi turbarea. Ce mai face pisica?

| LavDasc explică (pentru minrest):

Am fost cu el la veterinar, si pana la urma a murit.Dar nu din cauza piciorului era un virus pentru ca in locul unde stau au murit foarte multe pisici in perioada aceea

| minrest a răspuns (pentru LavDasc):

Saraca persoana curajoasa, a murit pana la urma. Pacat!