| Barcaucarmennicoleta a întrebat:

Buna seara, numele meu este, Barcău Carmen Nicoleta, am născut acum 10 luni și mi-am legat trompele! Întrebarea mea este : Dacă in luna Ianuarie nu am avut deloc menstruație și mă doare burta și am scurgeri, un lichid albicios este un motiv de îngrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda un test citologic, fiindca scurgerea aceea nu este una normala si nici sanatoasa.
Odata cu efectuarea acestui test citologic (examen al secretiei vaginale), poti sa ceri la laborator sa ti se faca si un test de sarcina din sange, care-i mult mai rapid si precis decat cele cu urina.

| dullcat a răspuns:

Medicul va raspunde.Pe TPU nu exista medici.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Poti face niste analize un papanicolau de ex. Acolo vezi ce ai. Sarcina nu cred ca e cam imposibil dat fiind legarea trompelor. Totuşi tu fă analize de sange sa vezi nivelul de hcg. Mergi la dr de familie povesteşte-i.