| anonim_4396 a întrebat:

Se poate face cancer in gat de la 15-16 tigari? Am tras in gat nestiind cum sa le trag in mine, acum 1 luna, si de atunci mi-au aparut niste bube, excrecente de culoare galbena inchis asa pe amigdale si pe faringe in jos (in spatele omuletului) si pe langa amigdale, am voce ragusita de 1 luna, am fost la medicul de familie si a spus ca am o amigdalita cu puroi, mi-a dat medicament si de 2 saptamani nu da rezultate., am aproape 15 ani si is speriat sa nu fie ceva mai grav. eu doar atat vreau sa stiu daca cancerul se poate face de la 15 tigari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionut524 a răspuns:

Dacă medicul nu s-a îngrijorat nici tu nu ar trebui să o faci.Sunt aproape sigur că amigdalita ta nu e datorată acelor țigări.Este sezonul rece, e aproape normal să ai o infecție în gât, eu am avut si vara.Sanatate,si pentru binele tau, nu mai fuma! Fundă?

2 răspunsuri:
| AmiraH a răspuns:

Te vei face bine. Ai puroi in gat dar nu de la acele tigari. Cel mai bun sfat e sa nu mai fumezi. Acum e mai usor sa renunti la ele.

| lexusen3 a răspuns:

Intrebarea mea e, e posibil sa faci cancer in gat de la 15 sau 1 pachet de tigari? laughing