| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, se pot injecta 2 grame de Cefort injectabil (antibiotic) diluat cu 10 ml solvent intr-o singura fesa? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Fiindca este foarte mult ser fiziologic.
Procentajele de antibiotic si ser fiziolgic sunt stabilite de medic, in functie de boala si problemele tale de sanatate.
Nu stiu despre ce solveti vorbesti, dar este clar ca nu esti de profesie medic sau asistent medical, si iti pui viata sub risc major.
Potoleste-te si mergi la medic, daca ai probleme de sanatate.
Nu te mai trata singur ca nu-i normal si nici sanatos.