| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, mentionez ca nu am avut nici un fel de reactie alergica la orice antibiotic administrat oral, pot avea reactii adverse usoare, moderate sau severe la testarea cu Cefort sau la testare pot aparea daca organismul nu va tolera antibioticul numai reactii adverse foarte usoare? Mi-e tema ca pot aparea reactii adverse serioase la testare nu de injectiile in sine, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod normal se testeaza mai intai, pe piele si apoi putin in muschi sau nu stiu. Depinde de medicament. Evident aici in Romania lucrurile se fac diferit si cateodata ti-l da direct o pastila intreaga. Daca este anafilaxie atunci au ele siringa cu ce trebuie. Daca nu iti revii te trimite la spital si ai grija mare de tine

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Același răspuns ca la întrebarea "o sa câștig marele premiu la loto sau unul din cele mai mici"?