| Honeyyy a întrebat:

Stie cineva, este interzis sa faci sport daca urmezi un tratament pentru cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este interzi, nu are nimic de-a afec sportul cu cosurile de pe fata!
Trebuie respectata doar o igiena mai severa, adica, dupa fiecare antrenament, spalat riguros pe fata cu apa calda si sapun, iar seara inainte de culcare de semeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar sa-ti cureti tenul bine cu un gel daca ai si exces de sebum. Sa ai servetele absorbante pana ajungi acasa.

| Honeyyy explică (pentru anonim_4396):

Faza este ca sunt in a3a saptamana de tratament si parca am mai multe cosuri ca la inceput... merg la sala constant cate 2 h ( sambata si duminica nu) si transpir foarte tare mai ales pe față. Am prosop curat mereu si sunt atenta cand ma sterg, in sensul ca nu.mi frec fața fortat de prosop...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Honeyyy):

Ce tratament urmezi?

| Honeyyy explică (pentru anonim_4396):

Produse de la La Roche-Posay. Nu pot sa le dau denumirea ca mai sunt copii care citesc, si tratamentul care.l urmez nu e pentru toata lumea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Honeyyy):

Probabil ti se blocheaza porii, incearca si un exfoliant chimic, vara mie mi se pare foarte necesar pentru indepartarea celulelor moarte. Ajuta mult si in tratarea cosurilor, punctelor de grasime, punctelor negre si cicatricilor post acneice.
http://www.paulaschoice.ro/skin-perfecting-2-bha-lotion-exfoliant.html

De site-ul Corinei, http://pasagera.ro/, sti? Mi se pare mai important decat orice medic dermatolog. :))

| Honeyyy explică:

Tocmai am citit ceva...

| Honeyyy explică:

Gretta, este adevarat ca dupa fiecare antrenament trebuie sa te speli, dar nicidecum pe fata cu apa calda si sapun happy.