| anonimyus a întrebat:

Sunt fumator, de ceva timp ma ustura in gat foarte tare. Intrebarea mea este, unde la ce sectie as putea sa merg sa fac un consult/control. Cat ma-ar costa? Daca sunt student am vreo reducere? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

Am avut si eu problema asta, era de la tutunul romanesc.

Du-te la un medic Pneumolog el se ocupa cu plamanii si cam tot sistemul respirator.

In principal usturatul in gat vine de la tutunul prost. Incearca alte marci de tigari (evita cele romanesti, kent, pall mall si toata gloata de tigari produse in Romania, tutun foarte prost).

| anonimyus explică (pentru ishallhelpyou):

Fumez tigari destul de bune. Dunhil Parliament si Kent Explor

| ishallhelpyou a răspuns (pentru anonimyus):

Tutun romanesc happy Incearca Davidoff sau Marlboro.