| ftaaaaaaaaaaaa a întrebat:

In ce consta un control ginecologi? este prima data cand vreau sa merg si as vrea sa stiu cat mai multe si cat costa un consult. vreau sa merg pentru un consult de rutina sa vad daca sunt bine si nu am nici o problema

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Citeste acest material, te va ajuta:
http://sanatate.unica.ro/primul-consult-ginecologic/1103/
Pretul depinde de cabinetul la care mergi, poate sa nu coste nimic cu trimitere de la medicul de familie si coada interminabila sau intre 40-80 roni, la un cabinet particular.
Ti-l recomand pe al doilea...:)

| PsychologistT a răspuns:

Daca vrei un control de rutina, o sa te puna pe masa speciala, unde iti departeaza peretii vaginali, pentru a putea vedea astfel peretii vaginali si colul uterin. Asta iti faca daca nu esti virgina.
Sau introduce un deget si-ti palpeaza abdomenul.
In caz ca esti virgina o sa-ti faca un tact rectal bimanual.
Un consult costa de la 70 de lei, daca doresti si examenul secretiei vaginale, te va costa mai mult.

| Pissicuta a răspuns:

Un contro ginecologic inseamna ca tu sa te dezbraci, si doctorul sa vada daca esti insarcinata sau ai vreo boala sau daca mai esti virgina