| Ellie35 a întrebat:

Buna seara. Sunt intr-o perioada mai dificila din viata mea, iar din aceasta cauza nu mai pot dormi bine noptile. Am fost la medicul de familie si acesta a emis bilet de trimitere pentru psihiatrie cu diagnosticul de tulburare anxioasa. Este adevarat ca de acum incolo imi va aparea pe adeverinta medicala pe care mf o sa o emita? O sa fie greu sa ma angajez sau sa ma inscriu la facultate cu acest diagnostic pe adeverinta medicala? Poate a mai fost cineva in aceeasi situatie ca mine. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LupusDei1993 a răspuns:

Nu e o problema asa grava. In rest cu somnul iti pot da niste sugestii ce o sa te ajute: cu o ora inainte de culcare citeste o carte sau asculta muzica dar fara sa fii cu ochii pe telefon sau monitor/televizor, camera aerisita bine cu temperatura racoroasa, iar ca supliment incearca melatonina sau chiar sa mananci alimente ce au melatonina. Sper ca am fost de folos

1 răspuns:
| sammie a răspuns:

Cu facultatea sau cu serviciul nu prea se pune problema.