| anonim_4396 a întrebat:

Inainte sa incepi analizele pentru scoala de soferi, medicul de familie iti da o foaie si un bilet de trimitere ca sa faci toate analizele? La psihiatrie daca este doar o tulburare anxioasa sociala se trece ca APT?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu va sesiza nimeni asta dar tulburarea anxioasa nu este doar o tulburare, tu singur ar trebui mai intai sa te pui pe picioare si apoi sa iti arda de permis si masina, nu de alta dar ce faci daca ai stari de panica in trafic sau ai vreo criza ceva si vrei sa intri in cineva intentionat, asta pentru ca se face cum sunt aceste stari.
Iarasi cand esti sub tratament nu e foarte bine sa conduci intrucat anumite medicamente din pentru anxietate si nu numai, dau somnolenta.
Nu stiu unde va grabiti toti la permis cand aveti probleme si mai ales voi nu vedeti ca strazile astea sunt pline ochi de masini practic daca nu ai garaj este din ce in ce mai greu sa gasesti un loc de parcare.
Stima pentru faptul ca ai fost sincer cu problema ce o ai!

| PainTech a răspuns:

Da, medicul de familie îți dă o adeverință medicală.

La psihiatrie te duci doar pentru stampila, nu prea ii pasă nimănui.

| Fr3You a răspuns:

Stai linistit, analizele astea sunt facute doar de ochii lumii, toata lumea trece.