| VasileAmadon a întrebat:

Buna seara TPU! Acum 4 zile am sărit coarda și următoarea zi m-am dus sa alerg.Cand am inceput sa alerg am simtit o durere la piciorul stâng mai jos de genunchi, dar tot am alergat.
Următoarea zi am urcat scările sa merg la baie și am simtit o durere mai jos de genunchi cu 12 cm, cand am pus mâna aveam o umflatura de mărimea unei bube.La atingere este tare ca osul și doare cand urc scările și cand ma aplec, am dat cu alifii, dar degeaba. Ce credeți că ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fibre musculare forțate s-au rupt. Masaj și cruțare până se repară.

| Gabigabyi a răspuns:

Febra musculara sau ti-ai lezat piciorul